ahdwqhudhuwdhv ahdwqhudhuwdhv
  • 17-05-2017
  • Mathematics
contestada

Find the unit price rounded to the nearest cent: 5.8 lbs for $4.89.

Respuesta :

guernfai0
guernfai0 guernfai0
  • 17-05-2017
4.89/5.8
Approximately $0.84/pound
Answer Link

Otras preguntas

the ill effects of building a dam on a major river.
Is it possible to express every decimal as a fraction (without rounding)? Why or why not?
solve for t d=(1/2) at^2
the sum of Marys age and her moms age is 67.  Three times Marys age increased by 7 is her moms age.  How old is Mary and her mother
When a Doctor practices Paediatrics, what sort of patients does he have ?
how can the boiling point of a liquid be raised without adding soluble impurity?
You have been cleaning diesel dispensers for 35 minutes. You have completed 6 dispensers. How many minutes has it taken you to clean 1 dispenser?
What is the answer to 5x-7y=14
the ill effects of building a dam on a major river.
the sum of Marys age and her moms age is 67.  Three times Marys age increased by 7 is her moms age.  How old is Mary and her mother