zerogravitybts
zerogravitybts zerogravitybts
  • 18-05-2017
  • Mathematics
contestada

A 5-pound bag of apples costs $3.50. Use this rate to complete the table to identify equivalent ratios, then answer the questions.

A 5pound bag of apples costs 350 Use this rate to complete the table to identify equivalent ratios then answer the questions class=

Respuesta :

Ohno19
Ohno19 Ohno19
  • 18-05-2017
It is 1 pound for 70 cents so if it costs $7 you would get 10 pounds and if you get 15 pounds it would I think cost you $10.50
Answer Link

Otras preguntas

The indirect object always come between ________
Melinda's family went to a restaurant. The amount of the check was $85.00. Once they left the tip, they had spent $99.45. What is the percentage of Melinda's fa
Cathrine has £7000 to invest. She decides to invest it for 5 years at a rate of 4% per annum. How much will she have after 5 years if she invests it at compoun
I found a type of rock in the woods it's kinda rough black with some purple like a lavender purple and i can break it into pieces what could it be?
Please answer these. If you cant see them please tell me.
What is stated in the cell theory?
In names/nombres, what are Julia's dreams?
i have a homework problem on functions, its a expondental problem how do i right a equation for it
Hello! I apologize that this question is so long. Please just help me as much as you can. Thanks! During the period 1992-2000 the number C (in million)of people
Describe the shape resulting from a vertical, angled, and , horizontal cross section of a rectangular prism.