Seudónimo
Seudónimo
19-05-2017
Mathematics
contestada
help me with this math problem
Respuesta :
sheng1
sheng1
19-05-2017
your answer is 1 1/4 cup of butter
Answer Link
maria724243
maria724243
19-05-2017
The answer is 16 because 12/ 3/4 is 16
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 62+ )
Otras preguntas
on january 1,1999,the price of gasoline was$1.39 per gallon .if the price of gasoline increased by 0.5%per month ,what was the was the cost of one gallon of gas
the ratio of the length of an airplane wing to its width is 8 to 1. find the length of wing is 29.8 meters, how wide must it be?
a pumpkin pie costs $12.55 at a bakery. if the pie has a diameter of 12 inch. what is the cost per square inch of the pie?
Name the two states that fought with the union,but did not share the border with the other 21 union states
when is acceleration the greatest on a graph
Evaluate 4r(t – v) if r = 3, t = 5, and v = 2.
What are some real life examples of a cell membrane?
Tanx+ square root of 3=0
What is the simplified form of the following expression? 6c^2 + 2.5d - d + 2c^2 - 3d
I am a number less than 40,000. All my digits are multiples of 3. My first,third,and fifth digits are the same. both my thousands digits and my tens digit are s