ninettesancgez ninettesancgez
  • 21-05-2017
  • Mathematics
contestada

On October 2, 1991 , the Japanese yen was worth .0075 united States . At that time how much was 450 yen worth in united States dollars

Respuesta :

ApplePiWizard
ApplePiWizard ApplePiWizard
  • 21-05-2017
In order to find out how much 450 yen was worth in U.S dollars, all you have to do is multiply 0.0075 by 450. 

0.0075 * 450 = 3.375 

Meaning that 450 yen at the time was worth approximately $3.40 when rounded.
Answer Link

Otras preguntas

In Khan academy int he 8th grade section "Geometric transformation" in the section "Properties & definitions of transformations" how are you supposed to do
Find the unit price: 12 eggs for $3. How much is the cost per (one) egg?.
Amanda buys a ruby for $330 for which she was willing to pay $340. The minimum acceptable price to the seller, Tony, was $140. Amanda experiences: a. a produce
Solve for x. x2 + 4x - 21 = 0
A nationwide survey claimed that at least 65% of parents with young children condone spanking their child as a regular form of punishment. In a random sample of
Please Help, And Include Explanation. I will Give Brainliest To Best Answer
2) If it is 12° outside and the temperature is going to -7° drop 19º. What will the new temperature be? ​
in the great Gatsby does Gatsby receive any closure from Daisy? does he find peace with this before he dies explain ​
if -5 is less than 0 what is the opposite of -5? A. 0 B. 8 C. 5 D. 25
PLEASE HELP! Look at the image and please help me