motunrayoolagundoye motunrayoolagundoye
  • 21-02-2024
  • Mathematics
contestada

10 pencils for $2.40 or 32 pencils for $7.00. ____________________________________

Respuesta :

AyeDaevon11 AyeDaevon11
  • 21-02-2024

Answer: 332 pencils for 7.00$

Step-by-step explanation: If you were to get 3 packs of 10 pencils, you would have to pay 7.20$ and that is still more money for fewer pencils compared to a 10 pack.

Answer Link

Otras preguntas

(PLEASE HELP ME) Explain why green chilies are preserved using vinegar and sugar.​
Help me with essay Essay on the topic: İt is more important to enjoy your job or earn a lot of money?
HELP Which of the following is a correctly described example of negative feedback? A thermostat controls the temperature at random times of the day by producing
Many early Mesoamerican civilizations were known for O A. giving all their people equal power in government. O B. allowing all religious beliefs, C. building la
*EXTRA PTS* answer #2 - #5
Find the value of x* (3x + 6) 48°
What is 6 7/13 divided by 5
The formula A = 23.1 e 0.01521 models the population of a US state, A, in millions, t years after 2000. a. What was the population of the state in 2000? b. When
PLEASE HELP WILL GIVE BRAINLIEST!!!!!
adele bought a dress that was on sale for 20 percent off the regular price of $129.00. if a 7 percent sales tax was added to the sale price, what was the final