billyjmenard200 billyjmenard200
  • 17-09-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate of $11.49 for 3 packages

Respuesta :

steckertdavid99
steckertdavid99 steckertdavid99
  • 17-09-2017
11.49 divided by 3 is 3.83. So the answer is $3.83
Answer Link
jacob771
jacob771 jacob771
  • 17-09-2017
The answer is 3.83 because you divide 11.49 into 3 packages.hope this helps:-)
Answer Link

Otras preguntas

what is 845 divided by 50 work it out
The Articles of Confederation reflected the principle of "limited government" because it gave more power to the federal government than to the states made the f
Is the number 526 a multiple of 6?
What is the relationship between 3.0 and 0.3
How did life in Cordoba show mix of cultures
What makes up about 50 percent of all land areas in United States? 1. Plateaus 2. Plains 3. Mountains 4. Volcanoes I think 4 is out , but I am not sure about 1,
why did the jamestown colonists settle near the coast
5x+9-2x-7y What is the coefficient of the y term?
who invented the machine known as colossus?
a word for to manage incorrectly _ _ s d _ _ _ _ _