folkes1112 folkes1112
  • 20-09-2017
  • Mathematics
contestada

Suppose a video store charges nonmembers $4 to rent each video . A store membership costs $21 and members pay only $2.50 to rent each video. For what number of videos is the cost of the same?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-09-2017
so would it start out as y= 4x + 21= 2.50
Answer Link

Otras preguntas

why the city of Constantinople was an important trade city.
An object is traveling at a steady speed of 9 4/5 m/h how long will it take the object to travel 5 1/5 km
Which of the following is an example of a physical change in digestion? water being absorbed in the large intestines enzymes break down food nutrients nutrients
Is helping us make sense of ourselves and the world the most important thing stories do?
Someone help me With this final
What was the most likely effect of Inca gold arriving in Europe?
The school library has 36 shelves of books . Each shelf can hold 42 books . How many books can the shelves in the library all together ?
Is a battery a resistor
Match the group with its approximate size. 1. trio 2. chorus 3. band 4. quartet 4 3 5+ per part 40-80 PLEASE HELP!!
Pls answer if u do know