smithsan91owjz8o
smithsan91owjz8o smithsan91owjz8o
  • 20-09-2017
  • Mathematics
contestada

if a 16 inch pizza cost 12.50 and is cut into 8 slices how much is one slice

if a 16 inch pizza cost 1250 and is cut into 8 slices how much is one slice class=

Respuesta :

bsekna
bsekna bsekna
  • 20-09-2017
One slice would be $1.56.
Answer Link

Otras preguntas

Select "ALL" that are true
HOW DO I DO THISSS ITS LINEAR WORD PROMBLEMS WITH GRAPHS HELLLPPPPPPPP
how did the Han Dynasty bring prosperity to China
prevention is better than cure
The a.ount of money that an individual pays to a healthcare provider before an insurance company will offer reimbursement is called a
Which of the following may create ethical issues to be discussed/debated in society? A. Allowing insurance companies to require DNA screens when people are appl
HELP! I am trying to get my google account back for school and business, can someone help?
What is the process that includes mitosis and that both plants and animals use to grow
In trapezoid ABCD with bases AB and DC , diagonals intersect at point O. Prove that: AO/BO = AC/BD = CO/DO
Express as a power of base 3.