Catherinegurl11
Catherinegurl11
16-09-2015
Mathematics
contestada
what is a cost per unit?
Respuesta :
TSO
TSO
16-09-2015
For example
2 pencils cost one dollar
Then one pencil costs 50 cents. We just found out the cost per unit of the pencil.
Hope that helped :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 83+ )
Otras preguntas
The oxygen content in the atmosphere of the early Earth is thought to have increased significantly once which of these developed?
What were four of Porfirio Diaz's accomplishments??
You ride your bike for a distance of 30 km. You travel at a speed of 0.75 km/ minute. How many minutes does this take?
What is the relationship between 47.subtract 3. 59.subtract 3.
Convert 56.0 kg into pounds (lb)
If 80 pounds of seed costs $96, what would be the costs of 300 pounds of seeds
For each quadratic function, find the domain range vertex and axis of symmetry y=(x-1) squared +1
What is the alpha decay of Radon-198?
What are some solutions for Ukraine considering current situation?
Why are xylem and phloem bundled together?