noor2nano noor2nano
  • 17-10-2017
  • Mathematics
contestada

If 6 chocolates cost $0.93, how much do 22 chocolates cost?

Respuesta :

Mick3yMous3
Mick3yMous3 Mick3yMous3
  • 17-10-2017

I would be $3.41 first you figure out how much one cost by dividing 0.93 by 6 then you multiply your answer by 22

 

Answer Link

Otras preguntas

For about how long do scientists think wind and solar power can provide us with energy? A 100 years B 1,000 years с 1,000,000 years D virtually forever
Select all the ordered pairs that are solutions of the equation. A. (-7, 1) B. (-1,7) C. (0,5) D. (2,3) E. (3, 2) F. (5,0)
Find the volume of the following figure using unit cubes. A.64 units3 B. None of the above. C. 65 units3 D. 66 units3 (WILL GIVE BRAINLYEST)
Two thirds of a number​
How do you do this problem?
what are some taboos in orlando florida?​
Members of a bowling league play thousands of combined games over the course of a season. Suppose that the scores of individual games have a known standard devi
Would it have been better if Prometheus never came and gave the people fire? Was humanity better off because it had fire and civilization, or worse off because
Find using Pythagorean theorem Find the distance (2, 8) (3, -9)
Which statement best completes the diagram? Mexican culture Most people live in urban areas. The most widely spoken language is Spanish A. Most people do not ea