kaykay098 kaykay098
  • 19-10-2017
  • Computers and Technology
contestada

An office supply store advertises 4 reams of paper for $10.00. How much would 6 reams of paper cost at this rate?

Respuesta :

bethanymolina1
bethanymolina1 bethanymolina1
  • 19-10-2017
To find the cost of one, you would have to divide 10 with 4 to get 2.5. So 1 team(or ream? i'm not sure on what you mean.) is equal to $2.50. Multiply that with 6 to get $15.00 Hope this helps
Answer Link
hpritchard191 hpritchard191
  • 19-10-2017
4 reams cost $10 so if you divide 10 by 4 you get 2.5 and 2.5 multiplied by 6 is $15 
Answer Link

Otras preguntas

Part B This cartoon shows another perspective on the white man’s burden. Examine the image and caption closely and answer the question that follows. (The captio
In 1908 a third member joined the entente cordiale to produce the triple entente. which country was this third member?
Under which circumstance is a targeted discovery scope probably the most efficient?
What is the process in which the python virtual machine recycles its storage known as?
Help please! Solve the inequality. Thanks!
Please Solve (c-3)^2=100
The sum of an integer and 8 times the next consecutive odd integer is 43. Find the value of the greater integer.
Ms. m, age 7, broke her arm when she fell off the monkey bars. the break does not go all the way through the bone, and is thus classified as a(n):_____.
Measuring the amount of oxygen consumed and carbon dioxide produced to calculate energy expenditure is known as:____.
What value of x makes the following equation true? 6x=3/22 A. 9/11 B. 1 2/9 C. 1/44 D. 44