ahmaryia12 ahmaryia12
  • 17-11-2017
  • Mathematics
contestada

If 3 pieces of candy costs $2.10 how much would four pieces cost?

Respuesta :

izzybeex2
izzybeex2 izzybeex2
  • 17-11-2017
$3 

Hope this helps. 

Each Piece costs .07 cents. Found this out by dividing 2.10 by 3. Then add .07 to 2.10 :) 
Answer Link
Joshuaking13 Joshuaking13
  • 17-11-2017
2.8 is your answer because if you divide 2.10 by 3 you get 0.7, then all you have to do is multiply 0.7 times 4

Answer Link

Otras preguntas

Which sentence uses punctuation correctly?. . A.. We read Shakespeare's tragedy, Othello, after reading two of his comedies.. . B.. We read Shakespeare's tr
for thy sweet love remembered such wealth bring that then I scorn to change my state with kings.. . 1) what point does shakespeare underscore with these conclud
Which character from Nectar in a Sieve is a round character? Select all that apply.BiswasIraJanakiNathan
Sulfamic acid (HSO3NH2) is a strong monoprotic acid which can be used to standardize a strong base...
A narrow slab of minerals that is different from the surrounding rock is known as a _______.
2420 rounded to the nearest thousand
What is an effective method for separating a mixture of alcohol and water? A. . mixing the ingredients B. . distillation C. evaporation D. magnetism
list 3 facts about Charlemagne's life
the event in a tragedy that initiates the rising action is called the a) falling action b) exciting force c) climax
Explain how feedback inhibition helps you maintain body temperature.