alias2820
alias2820 alias2820
  • 19-01-2018
  • Mathematics
contestada

rainer bought 1.43 pounds of lunch meat at the store for $10.98. what is the unit rate (price) for lunch meat.

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 19-01-2018
10.98 / 1.43 = 7.678 rounds to 7.68 per lb
Answer Link

Otras preguntas

Scientists use this method to create plants that have higher nutritional values
The average high temperature in Anchorage, Alaska, in January is 21°F with a standard deviation of 10°. The average high temperature in Honolulu in January is 8
in addition to decreasing the amount of fat in a dish, salsa can also increase the amount of?
Which of the following is not a characteristic of a perfectly competitive firms demand curve? i. it lies above the firms marginal revenue curve ii. it is perfe
why do your muscles react the way they do during a warm up?
Whats the square root of -63 using radicand?
Which number is 9 times larger than 7
2x + y = 7 -x + y = 1
My dog has been starting to grow this weird fuzzy white fur on her legs. I will be taking her to the grooming and hair cut salon soon, but now it is starting to
Department is related to organization as employee is related to: