ricardogongorap2s6xp ricardogongorap2s6xp
  • 19-01-2018
  • Mathematics
contestada

One jar crushed ginger cost $2. How many jars can you buy for $4

Respuesta :

denaeroebuckoupbll
denaeroebuckoupbll denaeroebuckoupbll
  • 19-01-2018
You can buy 2 and that would add up to $4.
Answer Link
purplepepsitran purplepepsitran
  • 19-01-2018
You can buy 2 jars. Because 2x2 is 4.
Answer Link

Otras preguntas

what are most likely the values of the quantum numbers l and ml for an electron in a 4d orbital
What is another measure for an angle that measures 283 degrees?
The word percent means divided by(blank)
the impact of Greco-Roman culture on medieval culture
choose the correct formElle ___ a mon ami avez parle ont parlea parle Tu ___ de manger ai finia finias finiNous ___ le coucher du soleil a attendu avez attendua
EXPLAIN THE SOLAR ECLIPSE
Audrey is buying a new car for 32,998.00. She plans to make a down payment of 4,200.00. If she's to make a monthly payments of 525 for the next five years, what
What are the plural forms of curriculum and which part of the dictionary did you use to find the answer
why was softball taken out of the olympics
john wants to magnify the image of a fire ant and a crab spider so they appear to be the same length. How many times their actual sizes would he need to magnify