semajjbrooks12 semajjbrooks12
  • 19-01-2018
  • Mathematics
contestada

4 tomatoes cost 3.40. Whats the unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 19-01-2018
Each tomato would cost 0.85 cents. So, the unit rate would be every tomato costs 0.85 cents. 

Hope this helps! :)
Answer Link

Otras preguntas

What would the graph that matches the following system of equations: 4x +2y =-2 X-3y=24
Four-year-olds are still unable to grasp the meaning of relationships. They are not able to make best friends. True False
is solar power renewable​
30 POINTS AND BRIANLIEST ANSWERIf you answer this in one paragraph i will give you more points and make u brianliest *How might human activities have caused the
Help me please! I need to find the amount of tickets Stephanie gave to her brother.
Mutations___ have a positive effect on an organism
What argument and claims does Darrow make for Leopold and Loeb in this excerpt? Darrow argues that the boys should not be executed for their crime. He clai
Compare your results with the prediction. How can you use less water?
El gobierno tiene . Que arreglar la contaminacion del aire para cuidar de nuestro
India was partitioned to create Pakistan, due to this form of nationalism. ethnic religious political cultural