sam500 sam500
  • 17-02-2018
  • Mathematics
contestada

Plzzzz help don’t understand

Plzzzz help dont understand class=

Respuesta :

highwireact
highwireact highwireact
  • 17-02-2018
The cost of the pizza increases at a rate of $2 per topping, so the second option down - “toppings cost $2 each” - describes the situation best.
Answer Link

Otras preguntas

Why did American colonists become upset with English rule in the 1760s? A. Americans sympathized with France in the French and Indian War. B. Parliament passed
Which was not an achievement of W.E.B. Du Bois? first African American to earn a Harvard Ph.D. along with others, helped form the NAACP helped launch the Niagar
A circle has a diameter of 10 mm . What is its circumference? Use 3.14 for π , and do not round your answer. Be sure to include the correct unit in your answer.
California Gold Rush 1849: What was the Mining code and why was it used? What problems did Miners face?
Consider the equations: f(x)= -6x-1 and g(x)=4x^2 Select the solution for (f+ g)(x)
How does the stock market affect businesses? A. Businesses can sell stock to increase their funding, allowing for growth and expansion. B. Businesses lose power
What was one effect of the Interstate Highway Act of 1957? 1.)the emergence of the car as America’s main mode of transportation 2.)the creation of speed limits
Find the quotient... 3/11 divided by 9/13 Simplify your answer...
what is engineering opinion?
What is an isotope?