Seudónimo Seudónimo
  • 21-01-2016
  • Mathematics
contestada

franco is buying grapes by the pound for every 5 pounds he pays 12 dollars. how much does 1 pound of grapes cost?

Respuesta :

Blueburd15
Blueburd15 Blueburd15
  • 21-01-2016
12/5 = 2.40

$2.40 per lb

Answer Link

Otras preguntas

why did the incans build such a large road Network in their empire​
Some preganglionic neuron synapses with the cell body of the postganglionic neuron in the ganglion These ganglia are linked together to form the Name some of th
The environment club is having a trash pickup day. There are 130 people signed up to help. For the trash pickup day they will work in 4 people . No more than 4
To anybody who is really good at math can you click on the image and answer the 4 questions please and thanks!
Which option explains why the bill or rights was added to the u.s. construction?
Write the words that best complete the sentence. El pelo de Cristina no es muy __________, pero es __________.
Name the property. 7xy = 7yx
CAN SOMEONE PLS HELP ME WITH MY WORK
The product of sin 30° and sin 60° is same as the product of and .
what is 12x − y = 10 in slope form equation?