2POP4M3
2POP4M3 2POP4M3
  • 21-01-2016
  • Mathematics
contestada

theresa pays $9.56 for 4 pounds of tomatoes.What is the cost for 1 pound of tomatoe

Respuesta :

Blueburd15
Blueburd15 Blueburd15
  • 21-01-2016
9.56/4 = 2.39

$2.39 per lb.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 21-01-2016
$2.39 To get answer you must divide 8.56 by 4 pounds to get the cost of 1 pound of tomato.
Answer Link

Otras preguntas

which branch of the us health and human services department focuses on the health and safety of employees?
What i Q(1. 5) if ()=co() f(x)=co(x) and Q(x) i centered atπ/2? Round your anwer to 4 decimal, for example, 0. 1234
Solve and graph the compound inequality. s + 4 < −5 OR 2 + s ≥ 4
Explain what cells, tissues ,or organs would have to change for animals to successfully photosynthesis. ​
what is one of the reasons europe has experienced an influx of immigrants from africa and sw asia?
Find the savings plan balance after 18 months with an apr of 6% and monthly payments of $800. Assume an ordinary annuity. A. $15,028. 63 c. $15, 360. 28 b. $15,
if a deaf person cant hear anything? which language does he thinks in?​
a type of psychotherapy in which several clients meet regularly to help one another achieve insight into their feelings and behavior is therapy. a. informal b.
the discovery of a fossilized animal with teeth, a long bony tail, and feathered wings helped to establish which evolutionary sequence?
chipotle has to pull carnitas from its menu at over 600 restaurants. what did chipotle need to do to solve its pork supply problem?