triggernugget05
triggernugget05 triggernugget05
  • 19-03-2018
  • Mathematics
contestada

for which store would 7 pounds of apples cost exactly $13.23

Respuesta :

mathstudent55
mathstudent55 mathstudent55
  • 19-03-2018
$13.23 for 7 pounds of apples is a unit cost of

$13.23/(7 lb) = $1.89/lb

Which store has a price of $1.89/lb?
Answer Link

Otras preguntas

Allen is running a marathon. He would like to finish the race in under 5.5 hours. He has already run 3 hours. The inequality represents the situation. Which n
-16 = -4 -6 Please help me with this question I just want to
The health triangle is made up of (Choose all that apply)A. Monetary HealthB. Social HealthC. Physical HealthD. Mental and Emotional Health I really think that
Je travaille régulierement avec mon père _ deux ans A. Pendant B. Depuis C.pour D.Dans
round these numbers to the nearesth hundredth~ 1. 0.285 2. 0.116 3. 0.709 4. 0.563
Please help immediately
Reasons for incarceration in 1942
Martha has 3 cards but she wants to make more. if she makes five cards an hour, how many cards will she have after 6 hours
What did the Transcontinental Railroad do in the development of U.S. economy in late 19th century A) slowed development of eastern territories because everyone
If a rectangle is 2 meters more than its width, and the area of it is 80 square meters, what is the length and width?