mzfitchik mzfitchik
  • 19-03-2018
  • Mathematics
contestada

26 yards at $2 per foot

Respuesta :

Autumn345
Autumn345 Autumn345
  • 19-03-2018
234 US dollars is your answer
Answer Link
angicarl
angicarl angicarl
  • 19-03-2018
If you are looking for the cost for the 26 yards, you would first multiple 26 by 3 (being there is 3 feet per yard).

This would give you 78, which you would then multiply by 2 to get the cost. This would give you an answer of $156.

I hope this helps!!
Answer Link

Otras preguntas

Solve 2(1-x)>2 .....
Which of the following most likely influenced Mexico's ability to control of Texas for so many years? F the natural resources G the relative location | I H the
A = 2lw – 21h + 2 wh Solve for h
The government is supposed to look out for the consumer when a new product or service is introduced to the market. This role of government is that of _____. one
As soon as Bobby heard that the math test was going to be worth 30% of his grade, he began studying. He studied in class. He studied on the bus ride home. He ev
Elena has 20 apples and 35 crackers for making snack bags. She wants to make as many snack bags as possible and wants each bag to have the same combination of a
Brainliest if correct please help
Canada's physical features and climate made it easy to link the country by road. O A TRUE OB. FALSE
Which part of the input-process-output model is line 2 in the program below? strWeight = input("Enter your weight in pounds: ") # Line 1 weight = float(strWeigh
mathematical analogy