haydencharles2owytih haydencharles2owytih
  • 17-04-2018
  • Mathematics
contestada

Which is better? 30 ounces for $2.49 or 40 ounces for 3.32

Respuesta :

JazzRules031602 JazzRules031602
  • 17-04-2018
They're both the same. But 40 ounces for 3.32 would be better
Answer Link
katieforbus09
katieforbus09 katieforbus09
  • 17-04-2018
They are both about the same in price so either one really..?
Answer Link

Otras preguntas

What equation is log10 equal to? a) (b + 4r = 7) b) ( p- (7q + 1/2 r) c) (x / y^2 √z) Help me! Do not do incorrect answering. This is super urgent!
I WILL GIVE YOU BRAINLIEST!!!\ Refer to the Newsela article "How You Can Make a Solar Oven To Cook with a Pizza Box." How does the text make a connection betwee
Solve the quadratic equation given below by completing the square. Round your answer to the nearest hundredth. If there is more than one solution, separate them
At Sakaro's Sushi, you can get 18 wraps for $30.06 What is the price for 1 wrap?
I need help please. This is passage and question: As used in the passage the words “arid velt” means: A. An opening at the bottom of the river B. A swampy basin
help please n thx <3
How does this ad represent it’s attitude toward the Stamp Act?
Explain the sequence of natural events that occur in volcanic processes​
what are the advantages of homogenation
Suppose that a ball is thrown into the air with an upward velocity of 4 feet per second from a building that is 20 feet high. The equation that gives the height