Alberelle
Alberelle
20-08-2014
Mathematics
contestada
What is the answer for
$7.96 for 5 pounds ??
Respuesta :
AL2006
AL2006
20-08-2014
The rate is $7.96 per 5 pounds.
The unit rate is 7.96/5 pounds = $1.592 per pound.
The other unit rate could also be 5 pounds/7.96 = 10.05 ounces per dollar.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 67+ )
Otras preguntas
please help?? i need help approaching this problem thx!
a sedimentary rock that is composed of material evaporated from seawater is describe as
at which position would a person on earth see the entire lighted half of the moon?
On the earth, an astronaut can safely jump to the ground from a height of 1.2 m ; her velocity when reaching the ground is slow enough to not cause injury. From
what problem led to the development of the articles of confederation
In the years immediately prior to the seven years' war, what strategies did native american tribes pursue in their relationships with the european powers
in a transformation, which figure us the pre-image and which figure is image? will give branilyest
how to put y=3/8x+5 into stanfard form?
how do you solve this?
please answer for brainly <3 (correctly)