ambercarmenv ambercarmenv
  • 19-11-2018
  • Mathematics
contestada

vector bought 15.6 pounds of paintballs. All together the balls cost $35.99. About how many much did the paintballs cost per pound?

Respuesta :

awrinkleintime31
awrinkleintime31 awrinkleintime31
  • 24-11-2018

35.99/15.6= 2.30705128205

The paint balls cost about 2$ each



Answer Link

Otras preguntas

Scientists can use the location and depth of where a fossil is found to estimate the age of the fossil. To do this, they use A the Law of Age Depths B the Law o
How far apart are -120 and -30 on the number line
Among ancient Asian cultures, which had more independence? A. The Chinese had more independence. B. The Thai people had more independence. C. The Japanese had
A tank is 6 m long, 4 m wide, 5 m high, and contains kerosene with density 820 kg/m3 to a depth of 4.5 m. (Use 9.8 m/s2 for the acceleration due to gravity.) Fi
This technique builds up an illogical or deliberately damaged idea and presents it as something that one’s opponent supports or represents. Knocking down the __
Compute the standard deviation for the set of data.2,5, 6, 8, 14​
Combine like terms -1 + 4x3 - 6 + 7y2 +5 +6x3 - 4x3
7 less than a number is 15
Holly Lane is an accountant with Mildred​ & Lane Co. and she has recently been asked to visit Maine Manufacturers to survey their financial​ records, assess
Cournot Company sells 100,000 wrenches for $12 a unit. Fixed costs are $300,000, and net income is $200,000. What should be reported as variable expenses in the