hiiliohi553 hiiliohi553
  • 20-12-2018
  • Mathematics
contestada

Gene paid $171 to keep his dog at the kennel for 12 days. What was the unit rate, r, per day to keep the dog at the kennel?

Respuesta :

Cathi Cathi
  • 20-12-2018
171 divided by 12 =14.25 a day
Answer Link

Otras preguntas

State whether the equation is a linear equation in one variable or not. –2x(–2 – x) = x + 1
What makes a pear or fig gritty?
When a Doctor practices Paediatrics, what sort of patients does he have ?
if a+b+c=0 for a,b,c then prove a²/bc+b²/ca+c²/ab=3.
how do you calculate the circumference of a circle
Newspaper headlines don’t follow the rules of grammar. Do you agree? Substantiate your arguments with proper evidences.
When a Doctor practices Paediatrics, what sort of patients does he have ?
I am looking for the square root of 5184 Thanks.
How does the modern era differ from the post-classical era?
what is the meaning of vague and a sentence on that.