vedranazeljko
vedranazeljko vedranazeljko
  • 19-05-2020
  • Mathematics
contestada

Ian purchased cans of soda for a party he was having. For every 12 cans of soda she paied $4.98. What is the cost per can of soda?

Respuesta :

TheAnimeGirl
TheAnimeGirl TheAnimeGirl
  • 19-05-2020

Look at the attached picture

Hope it will be helpful to you

Ver imagen TheAnimeGirl
Answer Link

Otras preguntas

if a+b+c=0 for a,b,c then prove a²/bc+b²/ca+c²/ab=3.
how do you calculate the circumference of a circle
the ill effects of building a dam on a major river.
what does t amo mean
4(X-1)-3(X^2+2X+3)-7(X+7)
State whether the equation is a linear equation in one variable or not. –2x(–2 – x) = x + 1
Need the values IN FRACTIONS (no mixed numbers or decimals)1. -1/2^12. -1/2^23. -1/2^34. -1/2^45. -1/2^5
what is the function of lissome?
A fair coin is tossed 5 times. What is the probability of obtaining exactly 3 heads.
How do you write this in a algebraic equation: 6 more than 7 times a number is 41