rhiannahiggins19
rhiannahiggins19 rhiannahiggins19
  • 20-05-2020
  • Mathematics
contestada

Please help someone?!!

Please help someone class=

Respuesta :

DarkHybrids
DarkHybrids DarkHybrids
  • 20-05-2020

Answer:

Its the first one because you add the first week (10) and then go on so thats why i think its the first one!! I hope i helped.

Answer Link

Otras preguntas

solve the inequality
Olivia ordered 24 cupcakes and a layer cake. The layer cake cost $16, and the total cost of the order was $52. What was the price of each cupcake?
Apples cost $0.60 each. pears cost $0.80 each. if you have $10 , how many of each type of fruit can you buy? show your answer in an inequality. if you need to b
Galileo was threatened with the punishment of _____ if he published his astronomical findings
Describe how the Venn diagram models the relationship between rational numbers,integers,and whole numbers.
what is 89/10 as a mixed number
In what year was the House Un-American Activities Committee (HUAC) established?
point m is the midpoint between points a (-5, 4) and b(-1, -6). find the location of m
which of the following graphs is not a function?
a mixture is made by combining 1.64 lb of salt and 4.66 lb of water. what is the percentage of salt (by mass) in this mixture?