zakorawilliams
zakorawilliams zakorawilliams
  • 18-10-2020
  • Mathematics
contestada

Each baseball hat costs the same amount of money. The cost for 18 baseball hats was $216. What is the unit price?

Respuesta :

catnoirsssbaeee
catnoirsssbaeee catnoirsssbaeee
  • 13-07-2021

Answer:

15%

Step-by-step explanation:

if u did the 216 divided by the 18 then that's how u get estimated number

Answer Link

Otras preguntas

Why a yellow flame is called a safety flame if it could burn u seriously
A muffin recipe calls for 2/5 tablespoons of vanilla extract to make 6 muffins. Arthur is making 18 muffins How much vanilla extract does he need?
S=2WH+2WL+2HL SOLVE FOR L
The launch site for trigon balloon co. is 250 ft above sea level. A hot air balloon is launched from the site and begins to rise at a rate of 110 ft/min. At th
How much is 5/6 times 2 3/4
What is the next sequence......... 4, 16, 36, 64, 100, 144, And how
Use the digits 1-7 to create a seven-digit number that can be rounded to 6,300,000.
14 is the GCF of anumber M and 210. What are possible values of M?
slope= -1/3 passing through (9,-2)point slop form?slope intercept form?
How much of a $2,376.80 monthly net income is allotted for food if 23% is budgeted?