hopemeyer49
hopemeyer49 hopemeyer49
  • 19-12-2020
  • Mathematics
contestada

i need help lolsssss

i need help lolsssss class=

Respuesta :

akposevictor
akposevictor akposevictor
  • 24-12-2020

Answer:

$0.75 per song

Step-by-step explanation:

Given that the relationship between variable s and c is a proportional relationship, and is represented by the equation, c = 0.75s.

Where,

c = total costs

s = number of songs

The constant of proportionality, k, = 0.75.

Thus, 0.75 represents the cost per sing downloaded.

The answer is:

✔️$0.75 per song

Answer Link

Otras preguntas

Felipe has 25 green marbles, 17 blue marbles, and 11 red marbles. He gave ten marbles to his brother. How many total marbles does he left?
A 9-pack of greeting cards costs $13.48. What is the unit price, rounded to the nearest cent
Bob is driving along a straight and level road toward a mountain. At some point on his trip, he measures the angle of elevation to the top of the mountain and f
Starting in 2011. the tax rate in Illinois changed to 5% of personal income Previous, the tax rate was 3% of personal income. These tax rates are represented on
The Magna Carta led to the creation of Parliament, England's 1.)executive branch. 2.)legislative branch. 3.)royal branch. 4.)judicial branch.
URGENT PLZ HELP What are some positive and negative impacts of government on individuals in society? Why is government necessary in the United States?
Distance between (-5,-5) and (-4,-4)
what is the mass of the dog that's running 10m/s that has a momentum of 250 m/s
If g(x) = 3/4 x + 2, find g(-12).
x^2 + 6x - 18 solve for x​