parke89 parke89
  • 16-03-2021
  • Mathematics
contestada


Jill has $6 in her purse. She earns $5 by
selling candy, she spends $10 on flowers,
earns $4 by selling cookies, then spends
$3 on ice cream. How much does she
have?

Respuesta :

dauyds
dauyds dauyds
  • 17-03-2021

Answer:

income:

6+5+4= 15

expenses:

10+3= 13

15-13= 2 dollars

Answer Link

Otras preguntas

Help me, please!! Estoy desesperada y no hablo inglês!! Help
Show how to solve 6/15=2/?
sharika bought 9.16 gallons of gasoline prices at $1.99 9/10 per gallon. Estimate the total cost.
what 2d shape makes a cylinder
please answer ASAP In what way was the empire of Ghana different from the later empire of Mali? Ghana was ruled by Malinke leaders, and Mali was ruled by Soni
sharika bought 9.16 gallons of gasoline prices at $1.99 9/10 per gallon. Estimate the total cost.
A team gained 5 yards on their first play of the game. Then they lost 6 yards.find the total change in yardage.
What rule represents this function? (0,0),(1,1),(2,8),(3,27),(4,64)
please help me I'm desperate.
how to divide 14.6 divided by 2