davidplaygames986 davidplaygames986
  • 17-09-2022
  • Mathematics
contestada

$5.40+$8.70+6.30=
I got stuck again

Respuesta :

gamerdaniel5020 gamerdaniel5020
  • 17-09-2022

Answer: $20.40

Step-by-step explanation:

Just add

Answer Link

Otras preguntas

what is 2+9 you tell me
You are the County Commissioner of Hazard County. Local business leaders are thrilled that Ms. Daisy has planted a panorama of flowers around her store front de
Anti-Federalists argued that
As part of a program to inform clients about how to manage credit card expenses, they are counseled, and at the end of an opening session, given an expense log
Which statements describe the relationship between science and society? Check all that apply Science is influenced by the needs of society Science and society a
The school has 2 times as many basketballs as they did kickballs. Altogether, there are 18 basketballs and kickballs. How many more basketballs does the school
These are the factors of production used in the making of goods and services.
Proposed by Congress after the Election of 1800, what did the Twelfth Amendment accomplish? * 1 point A let the Court cast the deciding vote in deadlocked ele
Chang buys a pack of 6 towels for $15.60. Find the unit price in dollars per towel. If necessary, round your answer to the nearest cent.
1. 2(d + 9) What is the answer to this question