Seudónimo Seudónimo
  • 20-04-2017
  • Mathematics
contestada

I need help on how to answer this question I am completely lost

I need help on how to answer this question I am completely lost class=

Respuesta :

treefrog2
treefrog2 treefrog2
  • 20-04-2017
For every one pound of oranges the cost will be 89 cents. If there was 5.5 pounds of oranges you would multiply 0.89 to 5.5 which come to be $4.895 or you could say $4.90. I hope this helps you!
Answer Link

Otras preguntas

When there is a special emphasis or accent on a word or syllable, it establishes the__________ in the poem. The rise and fall of our voices as we stress some so
Describe how traditional ecological knowledge can help us achieve sustainability in our approach to forests
Use a calculator to evaluate
FILL IN THE BLANK In the beginning of the war, the North and South exchanged __________.Later they set up prison __________.Prisoners were only allowed to keep
An example of slant rhyme that includes consonance is A) took-look B) look-book C) look-boot D) look-duck
use properties of exponents to write an equivalent expression for 5 exponent 4 * 5 exponent -7
which rhetorical device is used in the following sentence?Let history be the final judge of our deeds.
Solve for X help please :)
What are two variables that affect the rate at which the sugar will dissolve in the water? Temperature/temperature of the water? A. amount of heat and shape of
1. The United Farm Workers used which tactic to influence large agricultural businesses? A consumer boycotts B violent protests C equipment sabotage D poli