laddie193p2oc82 laddie193p2oc82
  • 17-01-2018
  • Mathematics
contestada

What is a unit rate $140 for 18 ft.² to the nearest hundred

Respuesta :

sahibbaljinderp240a0 sahibbaljinderp240a0
  • 21-01-2018
$7.78 per square feet
Answer Link

Otras preguntas

A velocity vs time graph is a graph that shows the relationship between the velocity of an object over time. is plotted on the x-axis in seconds, and the of
If a polygon has eight sides, then it is an octagon.
The tooth is made of -like materials.
Maya had $27. She spent all the money on buying 3 burgers for $x each and 2 sandwiches for $y each. If Maya had bought 2 burgers and 1 sandwich, she would have
A graphic organizer that shows events in chronological order which they happened
Find the values of a, b and c.
A used bookstore sells paperback fiction books in excellent condition for $2.50 and in fair condition for $0.50. Write an expression for the cost of buying x ex
What was the main reason for establishing the new england colonies?
A car travels at 15 kilometers west in 10 minutes after reaching the destination the car travels back to the starting point again taking 5 minutes what is the a
When a measurement in inches is converted to centimeters,will the number of centimeters be greater or less than the number of inches